REKONSTRUKCE BYTOVÉHO JÁDRA

Vybourání původního jádra

Zajišťuji vybourání původního bytového jádra a následný odvoz stavební suti. V případě, že je to ve vašich časových možnostech, uvítám i pomoc s těmito činnostmi. Tímto způsobem je možné snížit významným způsobem i náklady za tuto část realizace.

Celková doba rekonstrukce

Rekonstrukce bytového jádra a její trvání závisí na celkovém rozsahu a na množství vašich nadstandardních požadavků. Rekonstrukce jádra včetně vybourání, obložení, instalace sanity a elekroinstalace v tzv. standardu trvá cca 3 týdny. Veškeré nadstandardní požadavky mohou tuto dobu prodloužit. Jedná se zejména o sádrokartonové podhledy, zásahy do původních zdí, posouvání vany, či sprchového koutu mimo dosah "stupaček", či např. instalace druhé toalety. Na celkovou dobu realizace má významný vliv i výběr velikosti a druhu obkladů a dlažby. Zpravidla platí, že čím větší formát, reps. velikost dlažby a odkladů, tím komplikovanější a časově náročnější je i práce s nimi.

Kooperace při realizaci rekonstrukce

Pro jednotlivé dílčí práce na rekonstrukci jádra je možné si zajistit vlastní řemeslníky. Z vlastní zkušenosti však tuto variantu nedoporučuji. Vznikají tak potenciální problémy s poskytováním záruky a také bývá komplikované zajistit plynulou návaznost jednotlivých prací. Pokud zadáte celou realizaci u mne, jsem schopný garantovat jak kvalitu odvedené práce, tak i dodržení časového harmonogramu.

Obklady a dlažba

Pří výběru dlažby a obkladů porosím zvažte, zda je vybraný typ vhodný právě do vaší koupelny, či pro vaši toaletu. Platí jednoduché pravidlo: Velkorozměrová dlažba a velkorozměrové obklady jsou určeny do velkých prostor. Obkládání je v tu chvíli velice náročné a bohužel ani výsledný vizuální efekt nebývá zpravidla uspokojivý.

Sádrokartonové stropy

Na zhotovení sádrokartonových stropů spolupracuji s kolegou, který má v této oblasti dlouholeté zkušenosti. Tímto zajistím výrazně rychlejší dokončení těchto prací. Využití sádrokartonových stropů Vám umožní snazší elektroinstalaci a především umožní zabudovat moderní osvětlení formou bodovek.

Obkládání vany vs. kryt

Rozhodujete se, zda v koupelně využít kryt vany od výrobce nebo zda nechat vanu obložit. Cenově vychází obě varianty podobně, jde tedy především o to, co vám bude z estetického hlediska vyhovovat víc. V koupelně přeci jenom budete nejvíc času trávit vy a je potřeba, abyste se zde cítili dobře.

Vodařina

Mám dlouholeté zkušenosti s instalací rozvodů vody a odpadů. Pro plynulejší chod celé rekonstrukce a pro zajištění garantované kvality práce, zajišťuji veškerou "vodařinu" sám. Součástí vodoinstalace je také montáž sanity a baterií.

Úklid

V průběhu rekonstrukce zajišťuji každodenní úklid společných prostor domu. Po ukončení rekonstrukce prováním velký závěrečný úklid.